
Stavebné úrady odporúčajú, aby majiteľ bytu predtým, než začne niečo rekonštruovať ohlásil práce, ktoré bude realizovať. Stavebné povolenie je potrebné vždy, keď sa zasahuje do nosných konštrukcií bytovky.

Ak niekto plánuje zásah do nosnej steny alebo panelu, bude podmienkou vydanie stavebného povolenia aj posudok statika a súhlas správcu bytového domu. Statik totiž posudzuje zásah do konštrukcie nielen konkrétneho bytu, ale aj bytového domu ako celku.
Stavebné povolenie nebude potrebné, ak sa žiadne steny búrať nebudú, ak majiteľ chce napr. len vykachličkovať kúpeľňu alebo vymeniť starú vaňu za novú.
Majitelia bytov si napríklad s obľubou zasklievajú balkóny. Ak sa tým výrazne zmení vzhľad budovy, je už stavebné povolenie potrebné. Môže sa totiž zmeniť aj zaťaženie balkóna a vtedy úrady žiadajú aj posúdenie statika.

Na výveske, alebo na obvyklom mieste v dome, treba plánovanú prerábku oznámiť susedom. V oznámení je vhodné požiadať o zhovievavosť a vyvesiť aj fotokópiu stavebného povolenia alebo ohlásenia. Vhodné je doplniť aj informáciu o plánovanom čase ukončenia prác. K zachovaniu dobrých susedských vzťahov pomáha aj udržiavanie čistoty. Treba pravidelne upratať špinu, ktorá vznikne. Stavebnú suť je nutné odviezť do zberného dvora.
Teraz je najvhodnejší čas na takéto zásahy a preto všetkým, ktorí sa pre úpravu bytov rozhodnú DRŽIME PALCE a s chuťou do TOHO!
Ing. Ľubomíra Regrutová
www.rhc.sk

Realitná kancelária mi veľmi pomohla a s jej službami som bola maximálne spokojná. Všetko prebehlo rýchlo, bez komplikácií. Zastrešili všetky potrebné úkony od nájdenia záujemcu, sprostredkovania až po predaj a úspešné odovzdanie bytu novým majiteľom. Veľmi pekne ďakujem týmu RHC za profesionalitu.
Týmto chcem prejaviť veľkú spokojnosť s ústretovosťou, odbornosťou a rýchlosťou, ktorá mi veľmi ušetrila môj čas. Môžem len odporúčať.
Chcela by som sa poďakovať Realitnému a hypotekárnemu centru, zvlášť Lenke Flešárovej, pri predaji bytu, za profesionálne odvedenú prácu, za jej ochotu a trpezlivosť. Je to realitka na špičkovej úrovni. Určite na 100% odporúčam. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme...